BHP – Szkolenie okresowe dla pracodawców i innych osób kierujących

Szkolenie przeznaczone jest dla pracodawców, w tym osób kierujących przedsiębiorstwami państwowymi, spółkami, zakładami prywatnymi, urzędami, spółdzielniami oraz innych osób kierujących pracownikami (mistrzów, brygadzistów, kierowników wydziałów i innych komórek organizacyjnych).

Celem szkolenia jest aktualizacja i uzupełnienie wiedzy i umiejętności z zakresu:
- oceny zagrożeń występujących w procesach pracy oraz ryzyka związanego z tymi zagrożeniami
- kształtowania bezpiecznych i higienicznych warunków pracy, jak również ochrony pracowników przed zagrożeniami związanymi z wykonywaną pracą.

Szkolenie kończy się egzaminem oraz wydaniem zaświadczenia o ukończeniu kursu.

Termin rozpoczęcia szkolenia: 24 KWIECIEŃ 2018 r.

Termin szkolenia dla grup zorganizowanych: ustalany jest indywidualnie

1. Wybrane regulacje prawne z zakresu prawa pracy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy; z omówieniem źródeł prawa międzynarodowego (dyrektyw WE, konwencji MOP).
2. Identyfikacja, analiza i ocena zagrożeń czynnikami szkodliwymi dla zdrowia, uciążliwymi i niebezpiecznymi oraz ocena ryzyka związanego z tymi zagrożeniami.
3. Organizacja i metody kształtowania bezpiecznych i higienicznych warunków pracy, z uwzględnieniem stanowisk wyposażonych w monitory ekranowe; zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy.
4. Analiza okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy i chorób zawodowych oraz związana z nimi profilaktyka.
5. Organizacja i metodyka szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy (z uwzględnieniem metod prowadzenia instruktażu stanowiskowego) oraz kształtowanie bezpiecznych zachowań pracowników w procesach pracy.
6. Zasady postępowania w razie wypadku w czasie pracy i w sytuacjach zagrożeń (np. pożaru, awarii), w tym zasady udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku.
7. Skutki ekonomiczne niewłaściwych warunków pracy (np. świadczenia z tytułu warunków pracy, składka na ubezpieczenia społeczne pracowników).
8. Problemy ochrony przeciwpożarowej i ochrony środowiska naturalnego.

Sierpień 2018