PŁACE - Specjalista ds. płac, rozliczeń z ZUS i US

Kurs: PŁACE-SPECJALISTA DS. PŁAC, ROZLICZEŃ Z US i ZUS obejmuje NOWE ZMIANY W PRAWIE PRACY.

Adresatami kursu są osoby:
- pracujące lub zamierzające podjąć pracę w działach finansowo-księgowych
- prowadzące własną działalność i zatrudniające pracowników
- zainteresowane rozwojem umiejętności w zarządzaniu wynagrodzeniami.

Celem kursu jest:
- przygotowanie uczestników do pracy w działach finansowo-księgowych
-
praktyczne opanowanie umiejętności prowadzenia dokumentacji płacowej, ZUS i podatkowej z wykorzystaniem systemów informatycznych.

W ramach kursu zapewniamy:
- uczestnictwo w praktycznym kursie obejmującym 36 godzin
- kurs prowadzony przez profesjonalnych Trenerów z wieloletnim doświadczeniem zawodowym - praktycy z dziedziny finansów i księgowości
- zaświadczenie ukończenia kursu według wzoru MEN III/I oraz certyfikat udziału w kursie
- serwis kawowy, napoje oraz poczęstunek.

Grupy
Ilość osób w grupie nie przekracza 10 osób. Daje to wykładowcom możliwość indywidualnej pomocy osobom, które z jakimś przedziałem materiału sobie nie radzą.

Termin rozpoczęcia kolejnej grupy kursu w trybie weekendowym: 2 CZERIWEC 2018 r.  - OSTATNI TERMIN PRZED WAKACJAMI !!!
(spotkania w soboty, niedziele w godzinach od 8:30 do 13:45 lub 14:30)

Termin rozpoczęcia kursu w trybie dni powszednich: 5 CZERWIEC 2018 r.
(spotkania dwa razy w tygodniu, w godzinach po południowych, od 16:00, 16:30 lub 17:00 - zależnie od preferencji Uczestników do godziny 20:00)

Termin kursu dla grup zorganizowanych: ustalany jest indywidualnie.

- uczestnictwo w praktycznym kursie obejmującym 36 godzin
- serwis kawowy, napoje oraz poczęstunek.

Cena kursu: 450 zł brutto
Cena kursu dla studentów studiów dziennych: 410 zł brutto
Cena kursu dla grup zorganizowanych: do uzgodnienia
Cena za kurs w miejscu wskazanym przez zleceniodawcę: do uzgodnienia

MOŻLIWOŚĆ WPŁATY W RATACH

Zakres tematyczny

Wynagrodzenia:
1. Systemy wynagradzania
2. Wynagrodzenie za pracę , za godziny nadliczbowe, wynagrodzenia za urlop, ekwiwalent za urlop i inne świadczenia wynikające ze stosunku pracy
3. Ustalanie podstawy do naliczania zasiłku chorobowego
4. Umowy o dzieło, zlecenie, diety za posiedzenia zarządu
5. Rozliczanie umów cywilnoprawnych
6. Zasiłki i wynagrodzenia za czas choroby
7. Sporządzanie list płac, składniki listy płac, składki na ubezpieczenie społeczne i ubezpieczenie zdrowotne

Podatek dochodowy od osób fizycznych – deklaracje i informacje:
1. Opodatkowanie wynagrodzeń pracowniczych, koszty uzyskania przychodów
2. Wyliczenie podatku dochodowego-zasada obniżania zaliczek na podatek dochodowy a składki na ubezpieczenie zdrowotne
3. Ustalenie zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych.Roczne rozliczenia pracowników

Ubezpieczenia społeczne:
1. Zasady podlegania ubezpieczeniom społecznym i tryby zgłaszania płatników składek i osób ubezpieczonych
2. Wysokość stawek, stopa procentowa i podstawa ich wymiaru – terminy opłacania składek
3. Omówienia zasiłków w razie choroby i macierzyństwa: chorobowych, rehabilitacyjnych, wyrównawczych, macierzyńskich i opiekuńczych
4. Okresy wyczekiwania i okresy zasiłkowe
5. Zasady ustalania wymiaru i wysokości świadczeń z ubezpieczenia społecznego oraz zasady ich wypłacania
6. Zasiłki rodzinne, pielęgnacyjne i wychowawcze – zasady ustalania uprawnień dla poszczególnych zasiłków
7. Emerytury, renty, świadczenia przedemerytalne

Wykorzystanie technik komputerowych do naliczania list płac, prezentacja stosowanych systemów wynagrodzeń, prezentacja problematyki wynagrodzeń urlopowych, chorobowych, sporządzanie dokumentacji płacowej, ZUS i podatkowej oraz obsługa Programu PŁATNIK. Zajęcia są prowadzone w warunkach zbliżonych do rzeczywistych.

Sierpień 2018