BHP – Szkolenie okresowe dla pracowników służby bhp i osób wykonujących zadania tej służby

Szkolenie przeznaczone jest dla pracowników służby bezpieczeństwa i higieny pracy i osób wykonujących zadania tej służby.

Celem szkolenia jest:
- aktualizacja i uzupełnienie wiedzy i umiejętności z zakresu przepisów prawnych dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy
- analiza i ocena zagrożeń oraz metod oceny ryzyka związanego z tymi zagrożeniami
- organizacja i metody kształtowania bezpiecznych i higienicznych warunków pracy
- pomoc w rozwiązywaniu trudnych problemów z dziedziny bezpieczeństwa i higieny pracy.

Szkolenie kończy się egzaminem oraz wydaniem zaświadczenia o ukończeniu kursu.

Termin rozpoczęcia szkolenia: 6 LISTOPAD 2018 r.

1. Wybrane regulacje prawne z zakresu prawa pracy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy, z omówieniem źródeł prawa międzynarodowego (dyrektyw WE, konwencji MOP).
2. Problemy ergonomii w kształtowaniu warunków pracy.
3. Metody identyfikacji, analizy i oceny zagrożeń oraz oceny ryzyka związanego z tymi zagrożeniami.
4. Metody likwidacji lub ograniczenia oddziaływania na pracowników czynników szkodliwych dla zdrowia, uciążliwych i niebezpiecznych występujących w procesach pracy.
5. Nowoczesne rozwiązania techniczno – organizacyjne wpływające na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy.
6. Ustalanie okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy.
7. Analiza przyczyn wybranych wypadków przy pracy i związana z nimi profilaktyka.
8. Nowoczesne metody pracy służby BHP.
9. Nowoczesne metody szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.
10. Zasady postępowania w razie wypadku w czasie pracy i w sytuacjach zagrożeń (np. pożaru, awarii), w tym zasady udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku.
11. Problemy ochrony przeciwpożarowej oraz ochrony środowiska naturalnego.

Grudzień 2018