Samodzielny Księgowy-Bilansista od podstaw (I stopień)

grafiki fb google ksiegowosc 2

Kurs przeznaczony dla osób, które wiedzę zdobywały kilka lub kilkanaście lat temu i chcą ją uaktualnić oraz uzupełnić, pracujących w działach księgowości, które chcą uzyskać niezbędną wiedzę i umiejętności, aby stać się samodzielnym księgowym oraz dla osób które do tej pory nie zajmowały się zagadnieniami z zakresu rachunkowości, a wiążą z tym zawodem swój rozwój zawodowy i osobisty.

Adresatami kursu są:
- osoby, które nie zajmowały się do tej pory zagadnieniami z zakresu rachunkowości, a wiążą z tym zawodem swój rozwój zawodowy i osobisty
- osoby, które wiedzę zdobywały kilka lub kilkanaście lat temu i chcą ją uaktualnić oraz uzupełnić
- osoby pracujące w działach księgowości, które chcą uzyskać niezbędną wiedzę i umiejętności, aby stać się samodzielnym księgowym

Celem kursu jest:
- nabycie podstawowej wiedzy z zakresu pełnej księgowości
- przygotowanie uczestników do samodzielnego prowadzenia księgowości
- wykształcenie umiejętności sporządzania i ewidencjonowania dokumentacji księgowej
- nabycie umiejętności samodzielnego księgowania zdarzeń gospodarczych
- nabycie umiejętności interpretowania przepisów prawnych dotyczących rachunkowości
- nabycie umiejętności sporządzania sprawozdań finansowych, rozliczeń z urzędami skarbowym i ZUS
- zdobycie praktycznych umiejętności prowadzenia księgowości z wykorzystaniem programów komputerowych.

W ramach kursu zapewniamy:
- uczestnictwo w praktycznym szkoleniu obejmującym 100 godzin
- podręcznik dla każdego Uczestnika
- egzamin wewnętrzny i zaświadczenie ukończenia kursu według wzoru MEN III/1 oraz certyfiakt udziału w kursie
- serwis kawowy, napoje oraz poczęstunek.

Program kursu został przygotowany przez wybitnych specjalistów, jest bieżąco aktualizowany w oparciu o najnowsze zmiany księgowo – podatkowe. Obejmuje wiele przykładów praktycznych z komentarzem teoretycznym. Warsztaty i ćwiczenia praktyczne obejmować będą prawdziwe „zdarzenia i sytuacje" księgowe, symulacje codziennej pracy w działach księgowych, bazujące na rzeczywistych dokumentach księgowych z wykorzystaniem programów komputerowych. Każdy uczestnik szkolenia uczy się i ćwiczy przy własnym stanowisku komputerowym.
W trakcie trwania kursu, Uczestnicy otrzymują wszystkie niezbędne materiały szkoleniowe: akty prawne, podręczniki, materiały autorskie, testy i zadania.

Kadra dydaktyczna:
RCE jest nowoczesną i skuteczną organizacją, dla której priorytetem jest kształcenie na wysokim poziomie. Kurs prowadzony jest przez praktyków, z bogatym doświadczeniem zawodowym i umiejętnością prowadzenia zajęć dydaktycznych. Trenerzy to osoby z wykształceniem wyższym ekonomicznym, posiadające certyfikat Ministerstwa Finansów.

Grupy
Zajęcia prowadzone są w kameralnych grupach, ilość osób w grupie nie przekracza 10 -12 osób. Daje to wykładowcom możliwość indywidualnej pomocy osobom, które z jakimś przedziałem materiału sobie nie radzą.

Termin rozpoczęcia kursu w trybie weekendowym: 13 PAŹDZIERNIK 2018 r.
(spotkania w soboty i niedziele, średnio co 2 tygodnie, w godzinach od 8:30 do 14:30 lub 15:15)

Termin rozpoczęcia kursu w trybie dni powszednich: 29 PAŹDZIERNIK 2018 r.
(spotkania dwa razy w tygodniu, w godzinach popołudniowych, od 16:00, 16:30 lub 17:00 - zależnie od preferencji Uczestników do godziny 20:00)

Termin kursu dla grup zorganizowanych: ustalany jest indywidualnie.

- uczestnictwo w praktycznym szkoleniu obejmującym 100 godzin
- podręcznik lub skrypt dla każdego Uczestnika
- egzamin wewnętrzny i zaświadczenie ukończenia kursu
- serwis kawowy, napoje oraz poczęstunek.

Cena kursu: 850 zł brutto
Cena kursu dla studentów studiów dziennych: 800 zł brutto
Cena kursu dla grup zorganizowanych: do uzgodnienia

MOŻLIWOŚĆ WPŁATY W RATACH

Zakres tematyczny

Kurs obejmuje 100 godzin zajęć dydaktycznych (wykłady i ćwiczenia) oraz warsztaty komputerowe na programie księgowym CDN OPTIMA, zakończony wewnętrznym egzaminem.

Zakres tematyczny:
I. Ewidencje księgowe, podatki, sprawozdawczość
1. Teoretyczne podstawy rachunkowości
2. Środki pieniężne i krótkoterminowe aktywa finansowe
3. Rozrachunki
4. Obrót materiałowy
5. Obrót towarowy
6. Aktywa trwałe
7. Koszty i ich rozliczenie
8. Ewidencja produktów pracy
9. Przychody i koszty ich uzyskania w aspekcie prawa bilansowego i podatkowego
10. Rezerwy i rozliczenia międzyokresowe przychodów
11. Ewidencja kapitałów i funduszy w jednostkach o różnej formie własności
12. Inwentaryzacja
13. Wynik finansowy
14. Sprawozdawczość

Podatki
Zagadnienia podatkowe omawiane są równocześnie z przepisami prawa bilansowego, ponadto program obejmuje:
- ogólną charakterystykę podatków: kosztowych, obrotowych i dochodowych,
- zagadnienia w podatku dochodowym od osób prawnych ze szczególnym uwzględnieniem przepisów dotyczących przychodów i kosztów podatkowych,
- wybrane zagadnienia w ustawie o podatku od towarów i usług w obrocie krajowym w tym: rozliczanie podatku naliczonego strukturą sprzedaży, korekty VAT w roku następnych, podatek VAT u Małych Podatników, sporządzanie deklaracji VAT – 7 przez podmioty prowadzące zarówno działalność opodatkowaną i zwolnioną przedmiotowo z VAT
- Podsumowanie. Egzamin.

II. Księgowość komputerowa
1. Rozpoczęcie pracy z programem CDN OPTIMA – struktura programu
2. Konfiguracja programu i firmy dla modułów Kasa/ Bank, Księga Handlowa i Środki Trwałe.
3. Rejestry kasowe/ bankowe (formy płatności, rachunki bankowe)
4. Preliminarz płatności (elektroniczna wymiana danych z bankiem, wydruki przelewów)
5. Plan kont
6. Bilans otwarcia